Świat Mikołaja - logo kontakt@swiatmikolaja.pl kontakt@swiatmikolaja.pl +48501931006 +48 501 931 006

Jak podziękować za prezent? Gotowe teksty na podziękowanie

podziękowanie za prezent gotowe

Prezenty mają za zadanie przynosić radość osobom obdarowywanym oraz pomagać uczcić ważne momenty w życiu. Z tego powodu urodziny, święta oraz inne okazje często odbywają się w towarzystwie symbolicznych upominków, które cieszą obie strony, świadczą o pamięci i wyjątkowej relacji. Osoby obdarowywane powinny jednak zastanowić się, jak podziękować za prezent, by okazać wdzięczność najbliższym. Nie masz pomysłu na uprzejme słowa podzięki, lecz pragniesz pokazać, że gest członka rodziny lub przyjaciela ma dla Ciebie ogromne znaczenie? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz oryginalne pomysły oraz gotowe teksty na podziękowanie za prezent świąteczny i nie tylko!

​Podziękowania za prezenty dla dziecka

Boże Narodzenie, urodziny, Dzień Dziecka, chrzest, pierwsza komunia oraz wiele innych okazji wiąże się nierozerwalnie z tradycją obdarowywania prezentami. W ten sposób wyraża się troskę, docenia kogoś za jego obecność. Upominki dostają także dzieci, ponieważ w ich młodym życiu również nie brakuje ważnych wydarzeń. Odpowiednie podziękowanie za prezenty z pewnością ucieszy najbliższych, a także nauczy Twojego malucha doceniania tego, co dostaje. Nieraz jednak swoją wdzięczność łatwiej wyrazić czynem i małym drobiazgiem niż słowem. Właśnie dlatego podziękowania za prezenty dla dziecka mogą przybrać na przykład postać uroczego listu, karteczki dołączonej do słodyczy lub symbolicznej pamiątki.

​Komu podziękować za prezent?

Za prezent podziękować można każdemu, wyrażając w ten sposób wdzięczność nie tylko za cenny podarek, lecz również za jego obecność w ważnym dla nas dniu. Należy jednak pamiętać, że ze względu na charakter uroczystości, podziękowania za prezent świąteczny lub dla dziecka będą różnić się od tych za upominek urodzinowy czy komunijny. Tekst każdego z nich powinien być dopasowany do okazji oraz odbiorcy. Warto więc postawić na kreatywność oraz niebanalne pomysły, by wyrazić zachwyt oraz wszystkie emocje związane z otrzymaniem wymarzonego prezentu.

uniwersalne podziękowania za prezent

​Podziękowanie za prezenty – gotowe teksty

Nie wiesz, jak podziękować za prezent? Poniżej znajdziesz kilka krótkich tekstów, które sprawdzą się w każdej sytuacji!

​Uniwersalne podziękowania za prezenty:

 1. Nie każdy upominek jest trafiony, jednak ten od Ciebie zajmuje wyjątkowe miejsce w moim sercu! Cieszę się, że mam przyjaciela, który zna mnie tak dobrze. Dziękuję za to, że jesteś!
 1. Jestem wzruszona/y zarówno znakomitym podarunkiem, jak i pamięcią! Mam nadzieję, że zawsze będą otaczać mnie tak wspaniali ludzie, jak Ty! Serdecznie dziękuję.
 1. Bardzo Ci dziękuję za pamięć i obecność. Twój prezent wiele dla mnie znaczy, ponieważ wiem, że pochodzi prosto z serca!

​Podziękowania za prezenty dla dziecka:

 1. Twoja obecność w tym ważnym dniu sprawiła nam nieopisaną radość. Dziękujemy za upominki dla … i za to, że uczestniczysz w jej/jego życiu!
 1. Dzięki Tobie ważny dzień w życiu naszego dziecka pełen był miłości i radości. Dziękujemy za piękne podarunki dla … i za to, że mogliśmy celebrować te niepowtarzalne chwile w Twoim towarzystwie.
 1. Dziękujemy za moc prezentów oraz miłych wspomnień z dzisiejszej uroczystości! Jesteśmy pewni, że obie te rzeczy na długo zapadną w pamięci, czyniąc ten dzień wyjątkowym!

​Podziękowania za prezent świąteczny:

 1. Miłe chwile spędzone w Twoim towarzystwie oraz wspaniałe upominki będą dla mnie znakomitym wspomnieniem tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Ci za to, że spędziłaś/eś je ze mną!
 1. Jestem wzruszona/y, że mam przy sobie osobę, która zna mnie tak dobrze! Jeszcze raz dziękuję za cudowny prezent oraz czas spędzony wspólnie przy wigilijnym stole!
 1. Z całego serca dziękuję za podarunek! Jest równie niepowtarzalny i magiczny, jak atmosfera tegorocznych świąt spędzonych w gronie bliskich mi osób. Cieszę się, że mogłam/em celebrować je właśnie z Tobą!
jak podziękować za prezent

Personalizowane podziękowania za prezenty – dodaj coś od siebie!

Czasami mały gest udowadnia, jak bardzo nam na kimś zależy. Warto więc, poza pięknie brzmiącymi doniosłymi słowami, dołączyć do podziękowań za prezent liścik wyrażający wdzięczność. Dzięki temu zapisany na karteczce tekst nabierze bardziej osobistego charakteru, a dodatek w postaci na przykład ulubionego batonika lub lizaka w kształcie serca pokaże odbiorcy, jak dobrze go znasz. Oto przykładowe teksty podziękowania za prezent, do którego dołączyć możesz łakocie lub własnoręcznie wykonana kartkę:

 1. Mam nadzieję, że ta czekolada osłodzi Ci dzień tak samo, jak Twoja przyjaźń osładza mi życie! Bardzo dziękuję za podarunek i za to, że po prostu jesteś.
 1. W wykonanie tej kartki włożyłam/em tyle serca, ile Ty w wybór doskonałego prezentu! Serdecznie dziękuję. Cieszę się, że jesteś obecna/y w moim życiu!
 1. Upominek od Ciebie wiele dla mnie znaczy, ponieważ przywodzi na myśl ciepło i radość, którymi się ze mną dzielisz. Zachowam go w sercu na zawsze, tak jak naszą przyjaźń.

Warto okazywać najbliższym swoją wdzięczność. Podziel się z nimi tym, co czujesz i pokaż, jak bardzo doceniasz prezent, którym Cię obdarowali.