Świat Mikołaja - logo kontakt@swiatmikolaja.pl kontakt@swiatmikolaja.pl +48501931006 +48 501 931 006

Owocowe czwartki w biurze – dlaczego warto?

Zdrowsza dieta, większa motywacja pracowników, pozytywny wizerunek firmy – to tylko kilka korzyści z wprowadzenia owocowych dni w biurze. Na zachodzie Europy do miejsc pracy dostarcza się owoce do biur już od wielu lat, ale i w Polsce coraz częściej można się spotkać z tym trendem. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Oprócz wspomnianych wyżej plusów warto podkreślić także to, że zapewnianie pracownikom pełnej witamin przekąski idzie w parze ze zdrowym stylem życia, na który decyduje się coraz więcej osób. Na czym jednak dokładnie polega rozwiązanie nazywane owocowymi czwartkami? W naszym wpisie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

Owocowe czwartki – co to?

Owocowe czwartki w pracy to wybrane dni w tygodniu, w które do biura dostarczane są skrzynki bądź kosze z różnymi świeżymi owocami. Mogą być układane na poszczególnych biurkach pracowników bądź wyłożone we wspólnej kuchni. W specjalnie przygotowanych paczkach mogą się znaleźć różnorodne gatunki owoców. Co ostatecznie umieszczone zostanie w skrzynkach, zależy od sezonu oraz od indywidualnych ustaleń z naszymi konsultantami. Wspólnie omówimy, jakie owoce dla pracowników znajdą się w przesyłce.

owoce dla firm

Owocowe czwartki w biurze – jak złożyć u nas zamówienie?

Proces składania zamówienia jest maksymalnie uproszczony. Aby cieszyć się z wielu korzyści dostarczania owoców do biura, wystarczy, że uzupełnisz dedykowany formularz na naszej stronie. Prezentujemy tam także przykładowe zestawy, które dostarczamy do firm w specjalnych koszach różnej wielkości. Przed złożeniem zamówienia, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Podczas rozmowy wspólnie ustalimy wszelkie szczegóły dotyczące wyglądu, zawartości zestawu, dodatkowych ozdób, dodania ewentualnych firmowych gadżetów itp. Możliwości są nieograniczone – chętnie dopasujemy skład i wygląd kosza, biorąc pod uwagę Twoje indywidualne wymagania.

Owoce dla pracowników – korzyści

Zadbanie o zdrową dietę pracowników


Po pierwsze dostarczając owoce osobom, które zatrudniasz, zadbasz o ich dietę. Kosze z jabłkami, bananami, winogronami, cytrusami czy owocami sezonowymi to prawdziwa bomba witaminowa! Owoce dla pracowników to zdrowa przekąska, która umili dzień w biurze, nie będąc jednocześnie źródłem pustych kalorii.


Stworzenie przestrzeni dla osób zatrudnionych i docenienie ich działań


Po drugie owocowe czwartki w biurze to fantastyczny sposób na pokazanie Twoim pracownikom, że ich praca jest dla Ciebie ważna. Zdrową przekąskę Twoi pracownicy odbiorą jako miły bonus i wyraz uznania dla ich działań. Owocowa przerwa daje ponadto osobom zatrudnionym szansę na zintegrowanie się, rozmowę, wspólne spędzenie czasu. To z kolei ma korzystny wpływ na atmosferę w zespole.

Pozytywny wizerunek twojej firmy


Po trzecie organizowanie owocowych czwartków w biurze wpłynie pozytywnie na wizerunek Twojej firmy, a Twoje przedsiębiorstwo zyska w oczach klientów. Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, dlatego wiele osób doceni, że zamiast proponować swoim pracownikom niezdrowe słone bądź słodkie przekąski z automatów, wybierasz te naturalne i zdrowe. Ponadto dostarczanie owoców pracownikom jest dziś odbierane jako sposób troszczenia się firmy o osoby, które zatrudnia.


Uczenie zdrowego odżywiania


Po czwarte regularne kupowanie owoców do biura może stać się okazją do edukowania pracowników na temat zdrowego stylu życia i zbilansowanego odżywiania się. Możesz to połączyć z zorganizowaniem konsultacji z dietetykiem, warsztatami ze zdrowego odżywiania, a nawet zajęciami kulinarnymi uczącymi gotowania z ekologicznych produktów.


Owoce dla pracowników a VAT

Pamiętaj też, że o ile firmie przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego od zakupów dostępnych dla wszystkich artykułów spożywczych takich jak: woda, mleko, kawa, herbata, cukier czy woda mineralna, to już soków, słodyczy, owoców czy jogurtów udostępnianych w przestrzeni wspólnej (np. w kuchniach pracowniczych czy pomieszczeniach socjalnych) odliczyć nie może. Podkreślmy jednak, że owocowe czwartki w biurze mogą naprawdę wiele zmienić w postrzeganiu Twojej firmy przez jej klientów oraz samych pracowników, którzy dzięki Tobie poczują się docenieni, nagrodzeni i zaopiekowani.

Formularz kontaktowy