Świat Mikołaja - logo kontakt@swiatmikolaja.pl kontakt@swiatmikolaja.pl +48501931006 +48 501 931 006

Paczki świąteczne a podatki i fundusz ZFŚS

Paczki świąteczne dla pracowników to współcześnie standard w wielu zakładach pracy. Jako przedsiębiorca z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób je rozliczać. Kiedy za paczki można zapłacić z ZFŚS? Jak wygląda kwestia odprowadzania podatku za tego typu upominki dla pracownika? Sprawdź!

Pieniądze na święta z ZFŚS – co obejmuje Fundusz Świadczeń Socjalnych?

ZFŚS, czyli Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to środki finansowe gromadzone przez pracodawcę na oddzielnym rachunku bankowym. Celem niniejszego funduszu jest zapewnienie wsparcia finansowego pracownikom, którzy są do niego uprawnieni. Obowiązek tworzenia ZFŚS dotyczy wszystkich pracodawców z jednostek budżetowych i samorządowych oraz tych, którzy zatrudniają co najmniej 50 pracowników na pełen etat.

Środki zgromadzone w ZFŚS można wykorzystać m.in. na dofinansowanie wypoczynku dla pracownika i jego rodziny, zapomogę pieniężną, dofinansowanie żłobków i przedszkoli oraz pożyczkę na cele mieszkaniowe. Co ciekawe, pieniądze z ZFŚS można również przeznaczyć na paczki żywieniowe lub świąteczne. W tym ostatnim przypadku jednak sprawa jest o tyle skomplikowana, że wymaga dokładnego przeanalizowania sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej obdarowywanych osób.

Paczki świąteczne a podatki i fundusz ZFŚS

Paczki świąteczne dla pracowników a podatek

Planujesz paczki świąteczne dla pracowników i zastanawiasz się, jaki podatek od funduszu socjalnego będziesz musiał zapłacić? Wszystko zależy od wartości przygotowanej paczki. Zapomoga rzeczowa dla pracowników jest zwolniona z podatku, o ile:

  • jej wartość nie przekracza 2280 zł w bieżącym roku podatkowym,

  • świadczenie ma charakter rzeczowy lub pieniężny,

  • świadczenie ma związek z finansowaniem działalności socjalnej określonej w regulaminie ZFŚS,

  • źródłem finansowania świadczenia są w całości środki ZFŚS lub fundusze związków zawodowych

Kwestia paczek świątecznych z ZFŚS a podatku może też być jednak zupełnie zlikwidowana. Pracodawca może bowiem całkowicie uniknąć płacenia składek ZUS od paczki świątecznej, jeśli obdarowywani pracownicy spełniają tzw. kryterium socjalne, a więc kiedy paczki są zróżnicowane wartościowo w zależności od sytuacji finansowej pracownika.

Pieniądze na święta z ZFŚS – gotowe paczki świąteczne na zamówienie

Zamierzasz sprezentować swoim pracownikom paczki świąteczne dobrane do ich potrzeb? W takim razie koniecznie poznaj Świat Mikołaja. Zamówisz u nas zarówno gotowe zestawy, jak i te spersonalizowane, zgodne z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu na prezent lub przygotowują pakiety prezentowe dla większej liczby osób.

W jaki sposób skorzystać z naszych usług? Wszystko zaczyna się od wyboru paczki. Potem przychodzi pora na rozmowę i ustalenie szczegółów zamówienia. Po ich uzgodnieniu zespół ze Świata Mikołaja przygotowuje paczkę wedle wytycznych. Następnie gotowe prezenty trafiają pod wskazany adres, a Twoi pracownicy cieszą się z dbałością skomponowanym i pięknie zapakowanym upominkiem. To prosty, szybki i sprawny proces, któremu przyświeca nasza chęć niesienia radości innym. Paczki świąteczne dla pracowników to miły i doceniany gest ze strony pracodawcy. Jeśli szukasz firmy, która zajmie się profesjonalnym przygotowaniem paczki na zamówienie, zapraszamy do kontaktu. Pamiętaj, że możesz pozyskać pieniądze na święta z ZFŚS!

Sprawdź także nasze prezenty do 50 zł, prezenty do 100 zł, prezenty do 150 zł, opakowania świąteczne, papier do pakowania prezentów oraz kartoniki świąteczne

Formularz kontaktowy