Świat Mikołaja - logo kontakt@swiatmikolaja.pl kontakt@swiatmikolaja.pl +48501931006 +48 501 931 006

Jak zorganizować wigilię firmową? Porady

jak zorganizowac wigilie w pracy

Organizacja wigilii firmowych powoli staje się już tradycją nie tylko w korporacjach, ale również mniejszych przedsiębiorstwach. Jest to doskonała szansa na podziękowanie pracownikom za wykonaną przez cały rok pracę, jak również forma integracji. Spotkanie można przeprowadzić zarówno w siedzibie firmy, jak i w wynajętym lokalu. Jak zorganizować wigilię firmową, aby na zawsze pozostała miłym wspomnieniem? Na co w trakcie przygotowań należy zwrócić największą uwagę?

Spotkanie w biurze czy w lokalu?

Organizację wigilii firmowej należy zacząć od wybrania odpowiedniej lokalizacji. Wiele zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz funduszy, przekazanych na przygotowanie spotkania świątecznego. Wigilię firmową można zorganizować w siedzibie zakładu pracy, jednak bardzo ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest dostępna przestrzeń – powinna być przestronna, pozwalając na swobodne przemieszczanie się większej grupie osób. Właśnie z tego względu duże przedsiębiorstwa decydują się na wynajęcie lokalu lub organizację spotkania w restauracji. Przygotowanie wigilii firmowej poza siedzibą jest dobrym pomysłem, ponieważ nie wiąże się z koniecznością organizowania cateringu na własną rękę.

Jakie potrawy powinny znaleźć się w menu?

W okresie okołoświątecznym wiele restauracji posiada w swojej ofercie specjalne menu, z którego można skorzystać na miejscu, ale nie tylko. Ogromna liczba lokali oferuje usługę cateringową, co jest doskonałym rozwiązaniem dla firm. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się, co zrobić na wigilię organizowaną w przedsiębiorstwie. W menu najczęściej znajdują się tradycyjne potrawy takie jak barszcz, pierogi oraz słodkie wypieki.

Co zrobić na wigilię w pracy w przypadku mniejszych firm? Można zaproponować pracownikom, aby każdy z nich przyniósł potrawę, która jest tradycyjnym elementem ich spotkań w rodzinnym gronie. W ten sposób wigilia nabierze wyjątkowego charakteru, a nie będzie tylko zwykłym wydarzeniem w siedzibie firmy. Oczywiście należy zadbać również o talerze, sztućce oraz inne naczynia, chociażby jednorazowe.

Skoro już wiadomo, co przygotować na wigilię w pracy, warto również zastanowić się nad stworzeniem wyjątkowej atmosfery oraz ustalić przebieg wydarzenia.

wigilia w pracy

Jak stworzyć odpowiednią świąteczną atmosferę?

Wigilia firmowa daje możliwość zbudowania relacji pomiędzy pracownikami oraz kierownictwem. W związku z tym podczas spotkania należy stworzyć przyjazną, rodzinną atmosferę. Dobrym pomysłem podczas wigilii firmowej jest zadbanie nie tylko o odpowiednie jedzenie, ale również muzykę oraz dekoracje. Jest to szczególnie ważne przy organizacji spotkania w siedzibie przedsiębiorstwa – dzięki ozdobom przestrzeń nie będzie kojarzyć się tylko z pracą. Świąteczne świece i stroiki postawić można na stołach oraz parapetach, a na ścianach, oknach lub wokół drzwi rozwiesić lampki.

Pomysły na przebieg spotkania można również skonsultować z kierownikami poszczególnych działów. Takie świąteczne zgromadzenie potraktować można jako okazję do podziękowania pracownikom za wykonaną w mijającym roku pracę, jak również możliwość wyróżnienia poszczególnych osób.

Na zakończenie – drobne upominki dla pracowników

Spotkanie świąteczne to szansa na docenienie pracowników oraz zmotywowanie ich do dalszej pracy. W związku z tym, oprócz doskonałej atmosfery oraz pysznego jedzenia, warto także pomyśleć o drobnych upominkach wręczanych podczas wigilii w pracy. Co przygotować, aby wywołać radość oraz uśmiech na twarzy zaproszonych osób? Można zorganizować specjalne zestawy, w których znajdą się elementy jak kalendarz notesowy czy wyjątkowy kubek z logo firmy.

Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników z okazji firmowej wigilii są również kosze świąteczne. Można w nich umieścić różnego rodzaju wyroby czekoladowe, pierniki lub przetwory. Tak przygotowane zestawy sprawią, że pracownicy będą miło wspominać spotkanie świąteczne. Kosze można przygotować samodzielnie lub skorzystać z usług na przykład naszej firmy. Na stronie swiatmikolaja.pl dostępne są gotowe propozycje zestawów świątecznych, jesteśmy także otwarci na  przygotowanie spersonalizowanych boxów.

Życzymy powodzenia w organizacji niezapomnianego spotkania świątecznego!

Formularz kontaktowy


  Przeczytaj na naszym blogu

  Prezent na mikołajki dla dzieci w przedszkolu

  Grudzień to dla wielu dzieci czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, którego przedsmakiem są Mikołajki. Z tej okazji warto zapewnić im w przedszkolu ciekawe atrakcje, które urozmaicą czas świątecznych przygotowań. Doskonałym pomysłem będą drobne upominki, najlepiej pod postacią słodyczy. To uniwersalny prezent, który sprawi radość każdemu dziecku i może stanowić zarówno samodzielny podarunek, jak i […]

  Czytaj więcej
  Owocowe czwartki w biurze – dlaczego warto?

  Zdrowsza dieta, większa motywacja pracowników, pozytywny wizerunek firmy – to tylko kilka korzyści z wprowadzenia owocowych dni w biurze. Na zachodzie Europy do miejsc pracy dostarcza się owoce do biur już od wielu lat, ale i w Polsce coraz częściej można się spotkać z tym trendem. Dlaczego firmy decydują się na taki krok? Oprócz wspomnianych […]

  Czytaj więcej
  Co włożyć do paczki świątecznej?

  Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, firmy przygotowujące na zamówienie paczki upominkowe mają wiele pracy, gdyż liczba klientów wzrasta w sposób dynamiczny. Czym jest to spowodowane? Znaczenie ma bez wątpienia fakt, że w ferworze przedświątecznych przygotowań mało osób ma czas na samodzielne kompletowanie podarunków dla podopiecznych czy pracowników. Obdarowanie grupy dzieci lub podwładnych wiąże się […]

  Czytaj więcej