Świat Mikołaja - logo kontakt@swiatmikolaja.pl kontakt@swiatmikolaja.pl +48501931006 +48 501 931 006

Jak zorganizować wigilię firmową? Porady

jak zorganizowac wigilie w pracy

Organizacja wigilii firmowych powoli staje się już tradycją nie tylko w korporacjach, ale również mniejszych przedsiębiorstwach. Jest to doskonała szansa na podziękowanie pracownikom za wykonaną przez cały rok pracę, jak również forma integracji. Spotkanie można przeprowadzić zarówno w siedzibie firmy, jak i w wynajętym lokalu. Jak zorganizować wigilię firmową, aby na zawsze pozostała miłym wspomnieniem? Na co w trakcie przygotowań należy zwrócić największą uwagę?

Spotkanie w biurze czy w lokalu?

Organizację wigilii firmowej należy zacząć od wybrania odpowiedniej lokalizacji. Wiele zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz funduszy, przekazanych na przygotowanie spotkania świątecznego. Wigilię firmową można zorganizować w siedzibie zakładu pracy, jednak bardzo ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest dostępna przestrzeń – powinna być przestronna, pozwalając na swobodne przemieszczanie się większej grupie osób. Właśnie z tego względu duże przedsiębiorstwa decydują się na wynajęcie lokalu lub organizację spotkania w restauracji. Przygotowanie wigilii firmowej poza siedzibą jest dobrym pomysłem, ponieważ nie wiąże się z koniecznością organizowania cateringu na własną rękę.

Jakie potrawy powinny znaleźć się w menu?

W okresie okołoświątecznym wiele restauracji posiada w swojej ofercie specjalne menu, z którego można skorzystać na miejscu, ale nie tylko. Ogromna liczba lokali oferuje usługę cateringową, co jest doskonałym rozwiązaniem dla firm. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się, co zrobić na wigilię organizowaną w przedsiębiorstwie. W menu najczęściej znajdują się tradycyjne potrawy takie jak barszcz, pierogi oraz słodkie wypieki.

Co zrobić na wigilię w pracy w przypadku mniejszych firm? Można zaproponować pracownikom, aby każdy z nich przyniósł potrawę, która jest tradycyjnym elementem ich spotkań w rodzinnym gronie. W ten sposób wigilia nabierze wyjątkowego charakteru, a nie będzie tylko zwykłym wydarzeniem w siedzibie firmy. Oczywiście należy zadbać również o talerze, sztućce oraz inne naczynia, chociażby jednorazowe.

Skoro już wiadomo, co przygotować na wigilię w pracy, warto również zastanowić się nad stworzeniem wyjątkowej atmosfery oraz ustalić przebieg wydarzenia.

wigilia w pracy

Jak stworzyć odpowiednią świąteczną atmosferę?

Wigilia firmowa daje możliwość zbudowania relacji pomiędzy pracownikami oraz kierownictwem. W związku z tym podczas spotkania należy stworzyć przyjazną, rodzinną atmosferę. Dobrym pomysłem podczas wigilii firmowej jest zadbanie nie tylko o odpowiednie jedzenie, ale również muzykę oraz dekoracje. Jest to szczególnie ważne przy organizacji spotkania w siedzibie przedsiębiorstwa – dzięki ozdobom przestrzeń nie będzie kojarzyć się tylko z pracą. Świąteczne świece i stroiki postawić można na stołach oraz parapetach, a na ścianach, oknach lub wokół drzwi rozwiesić lampki.

Pomysły na przebieg spotkania można również skonsultować z kierownikami poszczególnych działów. Takie świąteczne zgromadzenie potraktować można jako okazję do podziękowania pracownikom za wykonaną w mijającym roku pracę, jak również możliwość wyróżnienia poszczególnych osób.

Na zakończenie – drobne upominki dla pracowników

Spotkanie świąteczne to szansa na docenienie pracowników oraz zmotywowanie ich do dalszej pracy. W związku z tym, oprócz doskonałej atmosfery oraz pysznego jedzenia, warto także pomyśleć o drobnych upominkach wręczanych podczas wigilii w pracy. Co przygotować, aby wywołać radość oraz uśmiech na twarzy zaproszonych osób? Można zorganizować specjalne zestawy, w których znajdą się elementy jak kalendarz notesowy czy wyjątkowy kubek z logo firmy.

Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników z okazji firmowej wigilii są również kosze świąteczne. Można w nich umieścić różnego rodzaju wyroby czekoladowe, pierniki lub przetwory. Tak przygotowane zestawy sprawią, że pracownicy będą miło wspominać spotkanie świąteczne. Kosze można przygotować samodzielnie lub skorzystać z usług na przykład naszej firmy. Na stronie swiatmikolaja.pl dostępne są gotowe propozycje zestawów świątecznych, jesteśmy także otwarci na  przygotowanie spersonalizowanych boxów.

Życzymy powodzenia w organizacji niezapomnianego spotkania świątecznego!

Formularz kontaktowy
  Przeczytaj na naszym blogu

  Życzenia świąteczne biznesowe i firmowe

  Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, do którego każdy z nas stara się przygotować najlepiej, jak może. Planujemy przygotowanie potraw wigilijnych, szukamy odpowiednich prezentów dla pracowników oraz bliskich nam osób, odwiedzamy rodzinę i znajomych. Boże Narodzenie to doskonała okazja, by poświęcić czas swoim dzieciom i partnerom – w nawale pracy i codziennych obowiązków, nie zawsze […]

  Czytaj więcej
  Jak zapakować słodycze na święta?

  Grudzień jest zwykle intensywnym okresem ze względu na to, że w tym miesiącu przypada poprzedzone Mikołajkami Boże Narodzenie. To czas wspólnych spotkań przy stole i wręczania sobie wzajemnie prezentów. Również w relacjach biznesowych ważną rolę odgrywają prezenty. Z okazji świąt pracownicy obdarowują się łakociami, które uwielbiają chyba wszyscy. Zanim jednak przyjdzie pora na przyjemności, trzeba […]

  Czytaj więcej
  Jak podpisać prezenty świąteczne?

  Przygotowywanie podarunków kojarzy się z miłym i przyjemnym zajęciem. Kiedy jednak jest więcej prezentów, zadanie może stać się żmudne. Mikołajki? Boże Narodzenie? A może Wielkanoc? Warto zaplanować piękne upominki na każdą z tych okazji! To doskonały pomysł, by zrobić miłą niespodziankę pracownikom czy też grupie podopiecznych w przedszkolu lub szkole. Zarówno dorośli, jak i dzieci […]

  Czytaj więcej